Co zjeść w Krakowie

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. włoska restauracja w centrum Krakowa Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *