Mięśnie kegla u faceta

Coraz to więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektrostymulator Kegel Plus

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają w owym czasie poprawniejsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są także treningi oddechowe, jakie trzeba później jak najczęściej powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Sporo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *